Dr. art. Jāņa Kalnača grāmatā VALMIERMUIŽA ir lakonisks stāsts par vienu no lielākajām Vidzemes muižām, kas līdz pirmajam pasaules karam pastāvēja līdzās nelielajai apriņķa pilsētai Valmierai. Grāmatā tiek izsekota plašā Valmiermuižas kompleksa attīstība, kas ietvēra vairāk nekā četrdesmit ēku un varenas teritorijas, līdz mūsdienām.

Valmiermuižas kultūrvēsturiskais mantojums pēdējo 20 gadu laikā fascinējis daudzus pētniekus, tomēr Dr. art. Jāņa Kalnača grāmata ir pirmais tik apjomīgais pētījums. Tajā apkopota informācija par Valmiermuižas īpašniekiem, starp kuriem ir arī Lielbritānijas karaļa Čārlza III priekštecis Holšteinas-Bekas princis Pēteris Augusts Frīdrihs, tāpat grāmatā var uzzināt par nomniekiem un viesiem, apbūvi un saglabāšanas centieniem. 

2023. gada 9. maijā, viesojoties Eiropas dienas svinībās Vaidavas pagasta bibliotēkā, Valmiermuižas kultūras biedrības vadītāja Sabīne Vandāna Valmieras novada bibliotēkām dāvināja 15 grāmatas VALMIERMUIŽA, lai ikvienam lasītājam būtu iespēja izzināt sava novada vēsturi.
 
Grāmatas pieejamas Valmieras integrētajā bibliotēkā un dažādās novada bibliotēkās:
•     Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienībā – Kauguru pagasta Mūrmuižas bibliotēka;
•     Burtnieku apvienībā – Burtnieku pagasta bibliotēka, Ēveles pagasta bibliotēka, Vecates pagasta bibliotēka, Rencēnu pagasta 1. Bibliotēka, Rencēnu pagasta 2. Bibliotēka, Matīšu pagasta bibliotēka;
•     Kocēnu apvienībā – Kocēnu pagasta bibliotēka;
•     Mazsalacas apvienībā – Mazsalacas pilsētas bibliotēka;
•     Rūjienas apvienībā – Rūjienas pilsētas bibliotēka;
•     Strenču apvienībā – Strenču pilsētas bibliotēka, Sedas pilsētas bibliotēka, Jērcēnu pagasta bibliotēka.